Fudbal: Radnički poražen na svom terenu, Omladinac i Kolonija pobedili

02.04.2024. – U 20. kolu Vojvođanske lige „Istok“ FK Radnički Kovin poražen je na svom terenu protiv ekipe Jedinstvo iz Vlajkovca rezultatom 1:5 (1:2). Podsetimo od prošlog kola uprava Radničkog je sporazumno raskinula ugovor sa trenerom Nikolom Bokunom, posle četiri kola u nastavku prvenstva, i na mesto novog trenera postavila Branka Đokića kome će pomagati Miloš Đorđević. Radnički se nalazi u jako teškoj poziciji, trenutno je poslednji na tabeli sa osvojenih 15 bodova dok ih u narednom kolu očejuje meč na gostujućem terenu protiv šestoplasirane ekipe Budućnost iz Srpske Crnje. Utakmica će se odigrati u subotu, 06. aprila od 16:00 časova.

Zanimljiv fudbalski vikend u Drugoj južnobanatskoj ligi „Zapad“ je za nama, a uspeh klubova iz naše opštine nije baš za pohvalu. Na stadionu Proletera iz Mramorka, domaći tim doživeo je gorak poraz od gostujuće ekipe Tempo iz Sefkerina rezultatom 2:4 (1:1). Iako je prvo poluvreme pokazalo da domaći fudbaleri mogu da pariraju gostima i rezultatski su bili izjednačeni u drugom delu igre se sve promenilo. Gosti su konsolidovali svoje redove i uspeli još dva puta da pogode mrežu domaćina a u svemu im je pomogao i fudbaler Proletera koji je dao autogol za nedostižnu prednost.

U međuvremenu, na terenu Partizana iz Gaja, domaćin je doživeo razočaravajući poraz od ekipe Borac iz Sakula rezultatom 1:3 (0:2). U prvom delu igre gosti su pokazali bolju igru u odbrani, a iz više šansi koje su stvorili uspeli su dva puta da zatresu mrežu domaćina. U 53. minutu utakmice Partizan preko Andrije Bogdanovića smanjuje prednost i otvara mogućnost da domaći fudbaleri preokrenu rezultat. Međutim u 78. minutu gosti postižu pogodak i na desetak minuta do isteka vremena bila je to nedostižna prednost.

BSK Bavanište je imalo teško gostovanje u Jabuci protiv trećeplasirane Jugoslavije. Kod oba tima dobro je funkcionisala odbrana, ali tokom cele utakmice, i na jednoj i na drugoj strani bez većih šansi za gol. BSK je osigurao bod sa gostovanja jer se ova utakmica završila bez golova 0:0.

Jedini koji su ovog vikenda osvetlali obraz našoj opštini bar što se fudbala tiče je Omladinac iz Deliblata koji je na svom terenu savladao Mladost iz Vojlovice rezultatom 3:2 (0:0). Prvo poluvreme i ne tako zanimljivo, po koja šansa i sa jedne i sa druge strane, ali bez golova. Dok je drugi deo igre doneo više neizvesnosti i uzbuđenja. Prvi do gola stižu domaći fudbaleri Omladinca u 52. minutu preko Aleksandra Stojkovića. Nedugo zatim u 58. minutu gosti uspevaju da izjednače golom Luke Simonovića. U 75. minutu Zoltan Sekač ponovo dovodi Deliblaćane u vođstvo koje nije trajalo dugo, tačnije do 80. minuta kada gosti ponovo izjednačuju rezultat. Sava Dukić u 83. minutu zatresao je mrežu protivničkog tima i postavlja konačnih 3:2.

U narednom 18. kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ odigraće opštinski derbi BSK Bavanište protiv Omladinca iz Deliblata, Partizan iz Gaja gostuje ekipi Mladost iz Vojlovice dok će Proleter iz Mramorka gostovati ekipi Borac iz Sakula. Sve utakmice igraju se u nedelju, 07. aprila sa početkom u 16:00 časova.

U 12. kolu Opštinske lige Kolonija ubedljivo savladala Borac iz Pločice rezultatom 3:6 (1:3). Kolonija je od starta bila dominantnija na terenu, ali imalki su i dosta propuštenih prilika. Ni jednog trenutka pobeda nije dolazila u pitanje jedino što ostaje žal za propuštenim prilikama. U listu strelaca za Koloniju upisali su se Jovan Bižić sa tri gola, Kristijan Bundra sa dva i Đorđe Radenković sa jednim postignutim golom. Kolonija je nastupila u sastavu: Aranđelović, Čolić, Bižić, Pajčin, Šaranović, Mitković, Čičić, Radenković, Bundra, Rašeta i Birtašević. Igrali su i Ristić, Radenković, Popov i Ahmetović.

Ekipa Jedinstvo iz Dubovca ugostila je Omladinac 1927 iz Opova i tom prilikom je domaćin poražen rezultatom 3:6.

OFK Kolonija je prva na tabeli sa osvojena 24. boda dok su Jedinstvo i Borac na predposlednjem odnosno poslednjem mestu. U narednom kolu Kolonija dočekuje Jedinstvo, a Borac gostuje ekipi Slavia u Kovačici. Sve utakmice igraju se u nedelju, 07. aprila sa početkom u 16:00 časova.