Kiša golova po kišnom danu na Koloniji. Uprava Radničkog raskinula saradnju sa novim trenerom;

27.03.2024. – Ubedljivom pobedom nad Pobedom iz Samoša OFK Kolonija startovala je prolećni deo prvenstva. Na domaćem terenu fudbaleri Kolonije savladali su protivničku ekipu rezultatom 12:0 (6:0). Pravu goleadu videli su navijači Kolonije po, moramo da kažemo, ne tako lepom vremenu. Po jakoj kiši izabranici trenera Simića opravdali su očekivanja i potvrdili da je zimski pripremni period prošao kako treba. Kišu golova pokrenuo je iskusni Jovan Bižić u 14. minutu, koji je do kraja utakmice postigao još dva pogotka, a pored njega u listu strelaca upisali su se još Dejan Rašeta, Milan Birtašević, Kristijan Bundra, Marko Šaranović, Aleksa Dobrosavljević, Mihajlo Miuca i Đorđe Radenković.

FK Radnički, foto FB profil

U 19. kolu Vojvođanske lige „Istok“ FK Radnički Kovin poražen je na gostujućem terenu od ekipe OFK Proleter iz Banatskog Karlovca rezultatom 5:3 (3:0). Radnički se trenutno nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli sa osvojenih 15 bodova. U narednom kolu Radnički će ugostiti ekipu Jedinstvo iz Vlajkovca u subotu, 30. marta sa početkom u 15:00 časova. Kako saznajemo tek pristigli trener Nikola Bokun koji je doveden na polusezoni, kao stručnjak, da pokuša da ekipu dovede u red i pokuša da Radničkom obezbedi opstanak u ligi, sporazumno je prekinuo saradnju. Probaćemo da u narednom periodu saznamo od sada već bivšeg trenera i od uprave kluba razloge zbog kojih je prekinuta saradnja.

Završeno je i 16. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“ ne baš uspešno za timove iz naše opštine, jedino je FK BSK Bavanište uspeo da sa gostovanja donese bod. BSK gostovao je ekipi „Voja Gačić“ u Pančevu i odigrao nerešeno 2:2 (2:1). Iako je BSK poveo golom Vidana Stojkovskog u 27. minutu, domaći fudbaleri uspeli su do kraja poluvremena da preokrenu rezultat golovima Milana Kastratovića u 39. minutu i Luke Rakonjca u 43. minutu. Tako se na zasluženi odmor otišlo pri rezultatu 2:1 za domaćine. Drugo poluvreme obe ekipe odigrale su čvrsto, sa više šansi na obe strane. Ipak BSK uspeva da zatrese protivničku mrežu u 84. minutu golom Miloša Antića i izjednači rezultat 2:2, što će biti i krajnji ishod meča.

FK Omladinac iz Deliblata poražen je na gostovanju od ekipe Borac iz Sakula rezultatom 4:1 (2:0). Posle vođstva domaće ekipe od 2:0 na poluvremenu, Omladinac uspeva golom Aleksandra Pomara iz penala u 62. minutu da smanji prednost na 2:1. Međutim, golovima u 73. i 89. minutu domaći fudbaleri povećavaju, ispostaviće se, nedostižnu prednost i postavljaju konačnih 4:1.

Foto FB profil FK Omladinac

I Partizan iz Gaja vratio se sa gostovanja bez bodova. Partizan je odigrao meč u Sefkerinu protiv ekipe Tempo gde je poražen rezultatom 6:2 (4:1). Posle jako slabo odigranog prvog poluvremena, na pauzu se otišlo sa tri gola prednosti za domaćina. U drugom poluvremenu Partizan je pokazao malo bolju igru, ali ispostavilo se da je prednost domaćina nedostižna. Za Partizan golove su dali Andrija Bogdanović u 12. i Nikola Radić u 59. minutu.

Proleter iz Mramorka igrao je protiv Starog Tamiša na gostujućem terenu. Prvih 45 minuta igralo se čvrsto bez većih šansi za gol što pokazuje i rezultat na kraju prvog dela meča 0:0. U drugom poluvremenu bolju igru pokazao je domaćin i već u 62. minutu dolaze u prednost. Još dva puta su do kraja meča domaći fudbaleri zatresli mrežu Proletera u 71. i 82. minutu i tako postavili konačan rezultat 3:0.

OFK Kolonija nalazi se na prvom mestu na tabeli sa 21 bodom, a u narednom 12. kolu Opštinske lige odigraće utakmicu na gostujućem terenu protiv ekipe Borac iz Pločice. Utakmica se igra u nedelju, 31. marta sa početkom u 16:00 časova.