Fotografija instagram KUD Mramorak
U Sremskim Karlovcima je 30. maja održana Republička smotra muzičkog stvaralaštva, a naša dva orkestra iz OŠ „Paja Marganović“ i OŠ „Sava Maksimović“ još jednom su bili najbolji.
Na 26. republičkoj smotri orkestara osnovnih škola i osnovnih muzičkih škola, održanoj u Sremskim Karlovcima 30.juna, orkestri škola iz Mramorka i Deliblata osvojili su maksimalnih 100 bodova. Oba su orkestra proglašena za laureate takmičenja, u kategoriji malih škola. Orkestri su se predstavili istim program kao na Muzičkom festivalu dece Vojvodine.
„Divna atmosfera na takmičenju, divna interpretacija i neizmerna radost dece. Srce mi je puno jer sam dočekala da oba orkestra budu laureati. Ovo je šesti laureat po redu, treći za Deliblato i treći za Mramorak, taman da se niko ne ljuti“– našalila se sa ogromnim ponosom profesorka Pomar.

Ceo dan je protekao u divnom, zajedničkom druženju. Pri povratku, u Mramorku su roditelji priredili doček iznenađenja malim pobednicimna, uz muziku, vatromet i švedski sto. Orkestar je dočekala i ponosna direktorka škole, Ljiljana Krničan. U Deliblatu su orkestar pozdravili meštani na centralnom trgu na kom se odvijao festival folklora „Kreni u kolo“. Program je prekinut da bi predsednih KUD-a „Paja Marganović“, Dragan Stolić, meštanima saopštio vesti o plasmanu. Orkestar je dočekan vatrometom i pesmom „We are the champions“. Takmičenje orkestara i horova je trajalo dva dana, 30. i 31. juna. Bodovi su saopšteni u subotu, po završetku nastupa nakon prvog dana takmičenja. Vest o lureatu stigla je dva dana po završetku takmičenja, nakon što je Udruženje muzičkih i baletskih pedagoga Srbije, zvanično objavilo rezultate na svom sajtu.
Mali muzičari kažu da su spremni za jedan lep zajednički koncert.
Ovo je uspeh vredne i posvećene dece, ali pre svega dirigenta i profesora muzike Violete Pomar koja je još jednom je pokazala da i u svakoj generaciji ima neizmerno talentovane dece. Njene su zasluge svakako velike, no ona kaže da je važna i disciplina i ljubav prema muzici.
Orkestar iz Deliblata ima čak 43 muzičara, a orkestar iz Mramorka 27. Ovo je važno reći da bi se stekla jasnija slika o komlpeksnosti odlaska na ovakva putovanja, iako su, to je profesorka Pomar više puta istakla, deca jako dobra i poslušna. U toj disciplini možda je i tajna njihove uspešnosti, jer iza svega stoji ogroman rad i odricanje.
Bravo!
Kovinske info
Napomena: zbog pristiglih informacija i detalja sa takmičenja tekst je izmenjen 03.juna 2026. godine
Bravo za nassssss🥳🥳🥳🥳