Fudbal: Radnički kod kuće osvojio sva tri boda, Omladinac deklasirao protivnika

25. 09. 2024. – Sva tri boda ostaju kod kuće u šestom kolu lige PFL Pančevo koje je odigrano proteklog vikenda. Naime, fudbaleri Radničkog savladali su na domaćem terenu ekipu Banatul rezultatom 2:0 (0:0). Iako u prvom poluvremenu nije bilo golova šanse su postojale i sa jedne i sa druge strane. U drugom poluvremenu Radnički je uspeo da konsoliduje napad što je i rezultiralo sa dva gola. Radnički Kovin je posle šest odigranih utakmica na 4. mestu na tabeli sa 11 bodova i gol razlikom od +8. U narednom kolu Radnički ide na gostovanje u Kuštilj gde će odigrati utakmicu protiv ekipe Karaša. Utakmica se igra u nedelju, 29. septembra sa početkom od 15:30 časova.

U 5. kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ u opštinskom derbiju koji su odigrali OFK Kolonija i Proleter iz Mramorka nije bilo golova 0:0. BSK Bavanište savladao je u gostima ekipu Borac iz sakula rezultatom 1:2. Na domaćem terenu u Deliblatu ekipa Omladinca deklasirala je protivnika ekipu Jugoslavija iz Jabuke rezultatom od čak 5:0. Na tabeli od naših klubova najbolje je trenutno plasiran BSK Bavanište koji se nalazi na drugom mestu sa 11 bodova. Omladinac i proleter u sredini su tabele na 5. i 6. mestu sa 7 odnosno 6 bodova, dok je OFK Kolonija i dalje na začelju tabele sa osvojenih 2 boda.

U narednom kolu sastaće se Proleter iz Mramorka i Jugoslavija iz Jabuke, Omladinac iz Deliblata gostuje ekipi Voja Gačić iz Pančeva, BSK Bavanište dočekuje ekipu Jedinstvo Stević iz Kačareva dok će OFK Kolonija ugostiti ekipu Radnički iz Barande. Sve utakmice igraju se u nedelju, 29. septembra sa početkom od 15:30 časova.