Fudbal: Radnički pred ispadanjem u niži rang; Kolonija u derbiju kola opravdala ulogu favorita

29. 05. 2024. – U 25. kolu Vojvođanske lige „Istok“ na samo pet kola do kraja, FK Radnički još jednom je poražen, ovoga puta na gostovanju u Idvoru protiv ekipe Polet rezultatom 5:3 (1:2). U prvom poluvremenu Radnički je pokazao da može da parira protivniku i vceć u 10. minutu Bojan Kitić postiže pogodak. Samo pet minuta kasnije sudija je pokazao na belu tačku, penal za domaćina. Siguran je bio Nikola Skokna sa bele tačke i izjednačuje rezultat. Međutim u 34. minutu Roberts Omega postiže pogodak i tim rezultatom 1:2 se odlazi na odmor. Tama kada se pomislilo da Radnički može sa gostovanja da donese bod fudbaleri Poleta ubacuju u petu brzinu i golovi se samo nižu kao na traci. Uspeli su domaćini da u drugom poluvremenu postignu četiri gola i to na svakih deset minuta igre u 56, 62, 73 i 82. minutu. Kada je već utakmica bila izgubljena u nadoknadi vremena Mateja Subotić golom samo ublažava poraz i postavlja konačan rezultat 5:3.

Pet kola je ostalo do kraja prvenstva a Radnički se nalazi na pretposlednjem mestu sa 18 bodova i u zoni je za ispadanje u niži rang. U narednom kolu Radnički očekuje teška utakmica, ugostiće prvoplasiranu ekipu „Vojvodina 1928“ iz Perleza. Utakmica se igra u subotu, 04. maja sa početkom u 17:00 časova.

OFK Kolonija opravdala ulogu favorita

Na stadionu OFK Kolonije pred prepunim tribinama u derbi meču 16. kola Opštinske lige, Kolonija je savladala ekipu Slavia iz Kovačice rezultatom 2:1 (0:0). Prvo poluvreme obe ekipe odigrale su tvrdo sa malim brojem šansi na obe strane. Gosti su se povukli i protiv jake i organizovane odbrane fudbaleri Kolonije nisu imali šansi, osim par šuteva sa distance. U drugih 45. minuta igre, od samog starta, domaći fudbaleri krenuli su da napadaju gol protivnika i stvarali šanse, da bi Marko Šaranović iz slobodnog udarca postigao prelep gol za prednost od 1:0. Fudbaleri Kolonije i posle ovog gola i dalje vrše pritisak na goste, pa je Jovan Bižić jednim od svojih prepoznatljivih prodora postigao pogodak za prednost domaćina od 2:0. Ovo je bio 22. gol Jovana Bižića najboljeg golgetera lige. Malo su se uzdrmali redovi Kolonije kada je pred kraj meča protivnički igrač iz slobodnog udarca smanjio prednost na 2:1, međutim iskusni fudbaleri Kolonije lagano su priveli meč kraju i uspeli da sačuvaju prednost.

Iz uprave kluba na čelu sa predsednikom Draganom Birtaševićem, zahvaljuju se navijačima što su došli u tolikom broju i što su pružili neverovatnu i vatrenu podršku i što su bili vetar u leđa tokom cele utakmice igračima Kolonije. Hvala vam od srca!

Kolonija je igrala u sastavu Aranđelović, Čolić, Čičić, Radenković, Šaranović, Mitković, Bižić, Đ. Radenković, Bundra, Rašeta, Birtašević, a igrali su još i Nedeljković, Pajčin i Ranković.

Kolonija se trenutno nalazi na prvom mestu sa 33 bodova, dva boda više od drugoplasirane Slavie i sa utakmicom manje. U narednom kolu Kolonija ide na gostovanje ekipi Vojvodina iz Crepaje. Utakmica se igra u nedelju, 05. maja sa početkom od 17:00 časova.

Rezultati ostalih klubova iz naše opštine

U Drugoj južnobanatskoj ligi „Zapad“ BSK Bavanište savladao je na gostujućem terenu ekipu Voja Gačić rezultatom 3:7. Omladinac iz Deliblata na svom terenu izgubio je protiv ekipe Proleter iz Mramorka rezultatom 0:3. dok je Partizan iz Gaja takođe na svom terenu poražen od ekipe Stari Tamiš rezultatom 2:5.