Radnički bez bodova na gostovanju, Kolonija slobodna

U sedmom kolu Vojvođanske lige „Istok“ FK Radnički Kovin sastao se u Kikindi sa ekipom ŽAK. Prvih 45 minuta meča proteklo je relativno mirno, bez većih prilika za gol, igralo se uglavnom na sredini terena. Na pauzu se otišlo bez golova 0:0. U drugom poluvremenu obe ekipe pokazuju solidnu igru, dobro organizuju napade a i odbrana dobro funkcioniše. Domaći fudbaleri, u 57. minutu, posle dobrog centar šuta uspevaju da zatresu mrežu Radničkog za 1:0. U 84. minutu posle greške Radničkog, usledio je kontranapad domaće ekipe, i šutom sa ivice šesnaesterca domaćini postižu drugi gol za konačnih 2:0.

Radnički je trenutno pri dnu tabele, na 14. mestu sa 7 bodova. U osmom kolu Vojvođanske lige „Istok“ Radnički će ugostiti ekipu Kozara iz Banatskog Velikog Sela. Utakmica se igra u subotu, 30. septembra od 15:30 časova.

FK Kolonija Kovin u drugom kolu Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo bila je slobodna, a u narednom kolu ugostiće ekipu Slavia iz Kovačice, u nedelju, 01. oktobra sa početkom u 15:30 časva.