Fudbalski vikend: Golovima punjene mreže na svim terenima

Prava „goleada“ viđena je u petom kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“, koje je završeno minulog vikenda.

BSK iz Bavaništa ugostio je ekipu Borac iz Sakula. Već u prvim minutima meča, tačnije u 6. minutu golom Žarka Đokića gostujuća ekipa povela je sa 1:0. Do kraja poluvremena bilo je više šansi na obe strane ali je odbrana oba tima dobro funkcionisala i nije bilo golova. Tek što je počelo drugo poluvreme, brzim napadom BSK postiže pogodak za izjednačenje, strelac je bio u 46. minutu Vladimir Ilić. Do poslednjeg minuta rezultat je bio izjednačen, kada se mislilo da će bodovi biti podeljeni, nespretnom reakcijom u 89. minutu Miloš Antić postiže autogol za konačnih 1:2.

Na stadionu u Deliblatu, Omladinac je dočekao ekipu Stari Tamiš. Prvih 45 minuta igre proteklo je relativno mirno, bez puno šansi za gol. U 31. minutu igre posle grubog starta gostujućeg fudbalera u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku. Precizan sa jedanaest metara bio je Aleksandar Pomar i donosi svojoj ekipi prednost 1:0. Golom prednosti za Omladinac otišlo se na petnaestominutnu pauzu. Povratkom na teren gosti pokazuju bolju igru i u samo osam minuta uspevaju da postignu čak dva gola, u 47. minutu gol postiže Slobodan Abramović a isti igrač u 53. minutu bio je precizan sa bele tačke. U nastavku meča domaći fudbaleri uspevaju da konsoliduju svoju igru, da dobro organizuju napad, što je rezultiralo izjednačujućim pogotkom Dejana Nikolića u 63. minutu. Pri rezultatu 2:2, stvorila se nova prilika koju koristi ponovo Dejan Nikolić i u 82. minutu dovodi Omladinac u prednost. U nadoknadi vremena u 92. minutu ponovo je strelac bio Aleksandar Pomar za konačnih 4:2 za Omladinac.

Opštinski derbi odigran je na stadionu u Gaju, gde je domaći Partizan ugostio ekipu Proleter iz Mramorka. U prvom poluvremenu obe ekipe uspele su da zatresu mrežu protivnika, prvi do pogotka dolaze domaćini u 17. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Jovan Grujić. Izjednačujući gol za Proleter postigao je u 28. minutu Milan Ilić. Nerešenim rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Samo što je počela druga polovina meča u 49. minutu drugi gol na utakmici postiže Jovan Grujić i dovodi svoju ekipu u prednost. Nije dugo trajala prednost domaćina, jer je već nakon deset minuta, tačnije u 59. minutu, gol dao Mihajlo Dragić za konačan rezultat 2:2.

Omladinac je na petom mestu na tabeli sa 6 bodova, na sedmom odnosno osmom mestu su Proleter i Partiza sa po 5 bodova, dok je na predzadnjem mestu BSK sa 4 boda.

Naredno kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“ igra se u nedelju, 01. oktobra. Svi klubovi iz naše opštine igraće u gostima, Proleter će gostovati ekipi Voja Gačić u Pančevu, Partizan ide u goste ekipi Stari Tamiš, Omladinac igra u Sefkerinu protiv ekipe Tempo a BSK ide na gostovanje ekipi Mladost iz Vojlovice. Sve utakmice počinju u 15:30 časova.