Radnički izgubio na domaćem terenu, polovičan uspeh ostalih klubova

U 10. kolu Vojvođanske lige „Istok“, FK Radnički Kovin odigrao je meč protiv ekipe Polet iz Idvora. Utakmica je počela minutom ćutanja kako bi odali počast iznenada preminulom Ivanu Đukiću Abazu, vernom navijaču i prijatelju kluba. Po rečima trenera Miloša Đorđevića ovo je bila utakmica koja je „morala“ biti dobijena, ali nije sve počelo kako smo zamislili. U 17. minutu dosuđen je korner za goste, i po ko zna koji put, prekid biva koban za naše momke. Centar šutom na drugu stativu, lopta dolazi pravo u noge igrača gostiju koj potpuno sam cilja i pogađa bliži ugao golmana Rnića. Nakon samo 7 minuta, gosti dugom loptom traže napadača, naš odbrambeni igrač Milutinov M. promašuje loptu na tridesetak metara od gola, a gostujućem igraču nije bilo teško da u situaciji 1 na 1 postigne pogodak za 2:0 i pri ovom rezultatu se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu viđena je totalna ofanziva domaćih. Posle dve stopostotne šanse, najpre za Jakovljevića a zatim i za Mađarova, gosti prave prekršaj nad Tajdićem u šesnaestercu i sudija svira kazneni udarac. Sa bele tačke siguran je bio Lazanica i smanjuje rezultat na 1:2. Nastavili su fudbaleri Radničkog sa napadima, ređale su se šanse, čekao se gol za potpuni egal, međutim nisu naši momci imali sreće. U tri navrata je gostujući golman već bio savladan, šutirali su Tajdić, Milutinov N. i Ratković ali su gostujući igrači sa gol linije skidali loptu. Na kraju 1:2 za goste.

Radnički je igrao u sastavu: Rnić, Tajdić, Malešević, Divnić, Đorđević, Lazanica, Kitić, Omega, Vujasinović, Milutinov M, Jakovljević još su igrali i Milutinov N, Dobrosavljević, Biculjević, Mađarov i Ratković.

Istog dana odigrali su i kadeti Radničkog utakmicu protiv istog protivnika Polet iz Idvora. Rezultat je bio 0:0.

U narednom kolu Radnički ide na gostovanje u Perlez ekipi Vojvodina 1928. Utakmica se igra u nedelju, 22. oktobra od 14:30 časova. Kadeti Radničkog gostuju ekipi Sloga iz Plandišta.

U 8. kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ polovičan uspeh klubova iz naše opštine. Proleter iz Mramorka izgubio je na gostovanju u Sefkerinu protiv ekipe Tempo rezultatom 4:1 (2:1). Partizan iz Gaja takođe na gostovanju, izgubio je od ekipe Borac iz Sakula rezultatom 7:3 (3:2). Omladinac iz Deliblata sa gostovanja iz Vojlovice uspeo je da donese sva tri boda, savladana je ekipa Mladost rezultatom 1:2 (0:1). I BSK iz Bavaništa osvaja tri boda na domaćem terenu, rezultatom 3:2 (2:0) savladana je ekipa Jugoslavija iz Jabuke.

U narednom kolu igraće Omladinac protiv BSK, Partizan – Mladost i Proleter – Borac. Sve utakmice se igraju u nedelju, 22. oktobra od 15:00 časova.