Rukometaši Radničkog ubedljivi u petom kolu, košarkaši Radničkog doživeli poraz na gostovanju, dok su mlađe pionirke ŽKK Kovin blistale u Pančevu

U petom kolu Treće lige Vojvodina B MRK Radnički Kovin ubedljivo je savladao ekipu Unirea iz Uzdina rezultatom 40:22 (23:9). Pitanje pobednika nije se postavljalo od prvog do poslednjeg minuta utakmice, a priliku da zaigraju dobili su svi igrači. Najuspešniji na utakmici bili su Marjan Živković sa 9 pogodaka i Miljan Perović sa 8. U strelce su se upisali još i Vanja Mirković i David Matković sa 5 postignutih golova, Filip Mitrović postigao je 3, a sa po dva pogotka na listu strelaca upisali su se Ivan Kirćanski, Žarko Jović, Andrija Al Mamoori, David Perović i Nenad Vučić.

MRK Radnički u narednom kolu igraće protiv ekipe Umčari iz Umčara.

Košarka

Košarkaši Radničkog u četvrtom kolu Prve regionalne lige „Sever“ izgubili su, na gostovanju, od ekipe Sveti Đorđe iz Žitišta rezultatom 113:78 po četvrtinama 27:12, 27:24, 21:20, 38:22. Rezultatski uspeh Svetaca ostao je u senci kapitena radničkog Jakova Papića i njegovog skora od čak 54 poena na ovoj utakmici.

Radnički se posle četvrtog kola nalazi na 11 mestu na tabeli. U narednom kolu Radnički dočekuje petnaesto plasiranu ekipu I came to play iz Novog Sada u subotu, 28. oktobra.

Mlađa pionirska ekipa ŽKK Kovin odigrala je proteklog vikenda utakmicu protiv ekipe Tamiš iz Pančeva. Izabranice trenera Majde Močnik Đorđević ubedljivo su pobedile rezultatom 25:74 po četvrtinama 02:22, 07:20, 04:19, 12:13. ŽKK Kovin igrale su u sastavu: Obućina (35 p), Polovina (6 p), Jovanović (10 p), Bugarin (6 p), Obućina M (8 p), Stefanović (2 p), Kraju (2 p), Filipović (5 p), Divac, Lacmanović, Tajdić i Milošević.