Sport: Loš vikend za fudbalere naše opštine, Dobrovoljci ponovo poraženi, rukometaši Radničkog ubedljivi na kraju jesenjeg dela

Fudbal

U 15. kolu Vojvođanske lige „Istok“ FK Radnički doživeo je poraz na gostovanju protiv ekipe Crvena Zvezda iz Ruskog Sela rezultatom 4:0 (1:0). Posle ne tako loše odigranog prvog poluvremena, gde su domaći fudbaleri na pauzu otišli sa minimalnom prednošću, usledilo je drugo poluvreme gde je domaćin imao totalnu kontrolu nad utakmicom. Radnički je posle ovog poraza pao na tabeli i sada zauzima predposlednje mesto sa 12 bodova. U narednom kolu Radnički ide na još jedno gostovanje protiv ekipe Sloboda iz Novih Kozaraca.

Završeno je 13. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“. Partizan iz Gaja ugostio je ekipu Voja Gačić iz Pančeva i odigrao utakmicu nerešenim rezultatom 2:2 (2:1). Iako je Partizan imao minimalnu prednost u drum poluvremenu, nije uspeo da je sačuva i uz sportsku sreću gosti su došli do izjednačenja i podele bodova. U opštinskom derbiju Omladinac iz Deliblata dočekao je komšije Proleter iz Mramorka. Golom Stefana Prelića u 8. minutu Proleter je došao do prednosti, koju je sačuvao do kraja poluvremena. Na samom startu drugog dela igre u 47. minutu golom Milana Ilića Proleter povećava prednost, a u 71. minutu Stefan D. Marković postiže gol za veliku prednost od 0:3. Samo minut kasnije Dejan Nikolić postiže pogodak za 1:3, ispostaviće se za krajnji rezultat. BSK iz Bavaništa dočekao je goste iz Sefkerina, ekipu Tempo. Već u prvom poluvremenu gosti su došli do nedostižne prednosti 0:3, golovima Lazara Jovanovića u 8. minutu, Uroša Mladenovića u 28. i Lazara Anastasijevića u 37. minutu. U drugom poluvremenu gosti povećavaju svoju prednost u 63. minutu golom Petra Latkovića a domaći igrači uspevaju u 80. minutu golom Željka Stošića, za konačnih 1:4, samo da ublaže poraz.

Na tabeli od klubova iz naše opštine najbolje plasirani je Partizan iz Gaja koji se nalazi na 4. mestu sa 18 bodova. Proleter je na 6. mestu sa 16 bodova dok je sa bodom manje Omladinac na 7. mestu na tabeli. BSK se nalazi na predposlednjem mestu sa 11 bodova. U sledećem kolu igraju Borac – BSK, Stari Tamiš – Omladinac i Proleter – Partizan. Sve utakmice se igraju u nedelju, 26. novembra sa početkom u 13:00 časova.

Košarka

U 9. kolu Prve regionalne lige „Sever“ KK Radnički poražen je na svom terenu od ekipe Sloven iz Rume rezultatom 61:92 po četvrtinama 22:22, 10:24, 18:23, 11:23.

Ovo je bila jedna od najgore odigranih utakmica, čestitke protivniku i zaslužena pobeda Slovena, kratko je izjavio trener KK Radnički Bojan Đurašinov.

KK Radnički je na 12. mestu na tabeli sa 12 bodova a u narednom kolu igraće na gostujućem terenu, protiv ekipe Srem iz Sremske Mitrovice. Utakmica se igra u subotu, 25. novembra.

Rukomet

MRK Radnički Kovin u poslednjem kolu jesenjeg dela Treće lige Vojvodine B, savladao je ekipu Titel iz Titela rezultatom 30:18 (19:9). Još jednom je čvrsta odbrana donela rezultat, pre svega tandem Marinković-Živković na sredini, uz još jednom odličnog Radivojevića na golu. Kao igrač utakmice ali i kao najbolji strelac, sa 11 postignutih golova, izdvojio se Marjan Živković. Na listu strelaca upisali su se još David Matković i Andrija Al Mamoori sa po pet postignutih golova, slede ih Miljan Petrović sa 4 pogotka, Đorđe Todorović postigao je 2 gola dok su Žarko Jović, Filip Mitrović i David Petrović postigli po jedan pogodak.

MRK Radnički Kovin i dalje se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa 15 bodova, uz 7 pobeda, jednom nerešenom utakmicom i jednim porazom.