Sport: Rukometaši Radničkog sigurni na svom terenu; „Dobrovoljci“ posle dobre serije poraženi

27.03.2024. – U 11. kolu Treće vojvođanske lige B RK Radnički Kovin savladao je na domaćem terenu ekipu Hajduk iz Beške rezultatom 32:27 (17:11). Radnički je već u 15. minutu napravio razliku od plus pet golova, a ovu prednost uspeli su da sačuvaju do kraja meča. Trener Marković pružio je šansu skoro svim igračima i svi su se upisali na listu strelaca. Najefikasniji ponovo je bio Vanja Mirković sa postignutih osam golova, slede ga David Matković i Miljan Petrović sa po 4, Filip Mitrović i Žarko Jović postigli su po tri gola, sa po dva pogotka na upisali su se Svetislav Stefanović, Sava Marinković i Ivan Kirćanski dok su po gol dali Filip Stamenković, Andrija Al Mamoori, David Petrović i Vladimir Daradić. Radnički se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 17 bodova, samo bod manje od prvoplasirane ekipe. U narednom kolu RK Radnički čeka teško gostovanje u Čurugu protiv petoplasirane ekipe Hajduka.

Košarka

Posle tri vezane pobede KK Radnički izgubio je na gostujućem terenu od ekipe Breg 013 iz Vršca rezultatom 94:63 po četvrtinama 22:8, 26:19, 23:18, 23:18. Radnički je i dalje na 11. mestu na tabeli sa 33 boda. U narednom 27. kolu Prve regionalne lige „Sever“ Dobrovoljci igraju u Kuli protiv ekipe Hajduk u petak, 29. marta sa početkom u 19:00 časova.

– Malo smo više poleteli posle dobre serije rezultata i sada smo spušteni na zemlju. Čestitke ekipi iz Vršca na više nego zasluženoj pobedi, kratak je bio trener Radničkog Bojan Đurašinov.