Fudbal: Radnički ubedljiv protiv Sloge; opštinski derbi završen nerešeno

09. 09. 2024. – U 4. kolu lige PFL Pančevo FK Radnički savladao je na gostujućem terenu ekipu Sloga iz Plandišta rezultatom 1:4 (1:1). U prvom poluvremenu ekipe su bile izjednačene, malo šansi sa obe strane, a i domaćin i gost su iskoristili po jednu šansu i postigli golove tako da se prvo poluvreme završilo rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu Radnički je uspeo da konsoliduje redove, odbrana je bila efikasna, uglavnom je napadao, imao je više šansi što je rezultiralo sa tri pogotka u drugom poluvremenu.

Posle ovog kola Radnički je sa dve pobede, jednom nerešenom i jednim porazom na četvrtom mestu na tabeli sa 7 bodova. U narednom kolu Radnički će ugostiti ekipu Spartak 1911 iz Debeljače u subotu, 14. septembra sa početkom u 16:00 časova.

Završeno je i 3. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“, a u prvom ovosezonskom opštinskom derbiju bodove su podelili OFK Kolonija i BSK Bavanište. Ova utakmica završena je rezultatom 4:4 (1:2). Golove za domaćina postigli su Obućina 2 gola i po jedan gol Simić i Radić.

I ovako nepotpuna ekipa trenera Simića je pokazala da sa svakom ekipom možemo da igramo i da se nadigravamo. Bez većine igrača iz prve postave, momci su izašli na teren i ostavili srce za klub. Sve čestitke gostima na korektnoj igri, izjavili su iz uprave kluba OFK Kolonija.

Takođe u trećem kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ Proleter iz Mramorka poražen je na gostujućem terenu od ekipe OFK Mladost iz Vojlovice rezultatom 3:2. Omladinac iz Deliblata bio je nadmoćniji od domaćina ekipe Jedinstvo Stević iz Kačareva i savladao ga je rezultatom 1:4.

BSK Bavanište je na četvrtom mestu na tabeli sa 5 bodova, odmah iza njih je Proleter iz Mramorka sa 4 boda dok su Omladinac iz Deliblata i OFK Kolonija na začelju tabele odnosno na 8. i 9. mestu sa 3 odnosno jednim bodom. U narednom kolu koje će se odigrati u nedelju, 15. septembra sastaju se Proleter iz Mramorka i Omladinac iz Deliblata, BSK Bavanište ugostiće ekipu Radnički iz Barande dok OFK Kolonija ide na gostovanje ekipi OFK Mladost iz Vojlovice. Sve utakmice počinju u 16:00 časova.