Fudbaleri poraženi na startu drugog dela sezone, odbojkašice Bavaništa dominirale u derbiju, „Dobrovoljci“ na svom terenu do važne pobede

03.03.2024 – Fudbaleri Radničkog na startu drugog dela sezone poraženi su na gostujućem terenu od ekipe Sloboda iz Novih Kozaraca rezultatom 4:1 (2:0). Radnički je loše startovao i već u drugom minutu igre golom Dejana Ćosića domaća ekipa dolazi do prednosti od 1:0. Nisu uspeli naši momci da konsoliduju redove i već u 8. minutu posle odličnog centaršuta, domaći fludbaleri golom Nikole Galića povećavaju prednost na 2:0. Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi pa se na odmor otišlo pri ovom rezultatu. Početkom drugog poluvremena fudbaleri Radničkog uspeli su malo da srede redove i u 54. minutu autogolom Luke Bogojevića smanjuju prednost na 2:1. Međutim u 76. minutu posle sjajno izvedenog kornera Dejan Ćosić postiže gol glavom za 3:1. Svega desetak minuta kasnije, u 86. minutu, iz kontranapada i odličnim prodorom i golom Nikole Galića Sloboda dolazi do nedostižne prednosti i konačnog rezultata od 4:1.

FK Radnički je posle ovog poraza pretposlednji na tabeli sa 12 bodova. U narednom 17. kolu Vojvođanske lige „Istok“ Radnički će ugostiti ekipu Begeja iz Žitišta. Utakmica se igra u subotu, 09. marta na gradskom stadionu sa početkom u 14:30 časova.

Košarka

Pred punim tribinama sportske hale u Kovinu u 23. kolu Prve regionalne lige „Sever“ košarkaši Radničkog savladali su neugodnu ekipu Vrbasa i ostvarili važnu pobedu rezultatom 73:60 po četvrtinama 19:10, 19:14, 17:20, 18:16. Kao što je trener Dobrovoljaca Bojan Đurašinov već izjavio za Radnički je svaka naredna pobeda „meč lopta“ jer ih svega nekoliko bodova deli da budu sigurni od ispadanja u niži rang takmičenja. Radnički se trenutno nalazi na 13. mestu na tabeli sa osvojenih 27 bodova. U narednom 24. kolu Radnički će odmeriti snage u gostima sa ekipom Sloven iz Rume u subotu, 09. marta.

Odbojka

U derbiju 10. kola Prve vojvođanske lige „Jug“ odbojkašice Bavaništa ponovo su pokazale da su najbolje, savladavši drugoplasiranu ekipu Hercegovine iz Ravnog Topolovca rezultatom 3:1. Nakon izgubljenog prvog seta, odbojkašice Bavaništa u neizvesnoj završnici uspevaju da osvoje drugi set i tako prelome utakmicu u svoju korist. Ovom pobedom Bavanište se približilo osvajanju prvog mesta i ulasku u viši rang takmičenja. Odbojkašice Bavaništa su prve na tabeli sa maksimalnih 27 bodova, iza njih su ekipe Hercegovine sa 20 bodova i ekipa Proletera sa 18. U narednom kolu Bavaništanke će ugostiti ekipu Klek 2 iz Kleka koja se nalazi na četvrtom mestu sa 13 bodova.