Loš vikend za fudbal u kovinskoj opštini, Miloš Đorđević novi trener Radničkog

Nakon lošeg starta FK „Radnički“ u prvenstvu i osvojenih samo 7 bodova iz isto toliko odigranih utakmica, klub je napustio prvi trener ekipe Dragan Milošević. Uprava kluba je poverenje ukazala dosadašnjem treneru kadetske selekcije kluba Milošu Đorđeviću, koji je ponudu prihvatio u ovoj jako teškoj situaciji, u kojoj se klub nalazi. Novi trener uspeo je svega dva treninga da odradi sa timom pre nastavka prvenstva. Rezultatska kriza nastavila se i u osmom kolu Vojvođanske lige „Istok“ gde je na domaćem terenu Radnički izgubio od ekipe Kozara iz Banatskog Velikog Sela rezultatom 0:3. Igrao se 5. minut meča kada se posle obećavajuće situacije ispred gola gostiju fudbaleri Radničkog ne snalaze najbolje i gosti iz kontre postižu gol za 0:1. Nastavili su izabranici novog trenera u istom ritmu da napadaju ne bi li što pre stigli do izjednačenja, međutim dolazi do nesporazuma golmana i štopera, što su gosti iskoristili i u 22. minutu poveli sa 0:2. Do kraja poluvremena domaći fudbaleri nisu iskoristili dve stopostotne prilike i na odmor se odlazi zasluženim vođstvom gostiju. Drugo poluvreme počelo je trostrukom izmenom u Radničkom. Krenuli su domaći fudbaleri na sve ili ništa ali osetio se manjak samopouzdanja. Iz još jednog kontranapada u 76. minutu gosti postižu gol za konačnih 0:3. Radnički je igrao u sastavu: Radenković, Milutinov, Pejić, Tajdić, Divnić, Đorđević, Lazinica, Kitić, Omega, Sekulić i Ćirić.

Pred naredno kolo upravu brine izostanak najiskusnijih igrača, što zbog povreda, što zbog kartona, ali se nadaju da će novi trener uspeti da motiviše mlađe igrače da u nastavku sezone ostvare što bolji rezultat i ispune cilj za ovu sezonu a to je opstanak u ligi.

Radnički se posle osam kola u Vojvođanskoj ligi „Istok“ nalazi na 14. mestu na tabeli sa osvojenih 7 bodova. U sledećem kolu fudbaleri Radničkog gostuju ekipi „Mladost“ iz Omoljice. Utakmica se igra u nedelju, 08. oktobra u 15:00 časova.

Kadeti Radničkog gostuju ekipi Hajdučica iz Hajdučice u subotu, 07. oktobra u 12:00 časova.

Završeno je i šeto kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“. Svi naši klubovi igrali su sa strane i nisu uspeli da donesu ni jedan bod sa gostovanja.

Proleter iz Mramorka gostovao je ekipi Voja Gačić iz Pančeva. U prvom poluvremenu timovi su bili izjednačeni, jedna prilika više za domaćine, koju su uspeli da iskoriste i rezultatom 1:0 otišlo se na petnaestominutnu pauzu. Drugo poluvreme bilo je daleko zanimljivije sa dosta golova, ali je domaćin uz bolju igru i kvalitetniju odbranu uspeo da pobedi rezultatom 5:3.

Partizan iz Gaja utakmicu je odigrao na stadionu ekipe Stari Tamiš. Utakmica je bila neizvesna, sa dosta šansi i na jednoj i na drugoj strani. Više sreće je imao domaćin koji je uspeo da sačuva sva tri boda iz ove utakmice koja se završila rezultatom 2:1.

U Sefkerinu utakmicu je odigrao Omladinac iz Deliblata protiv ekipe Tempo. Po jedan gol u oba poluvremena postigao je domaćin, tako da je rezultatom 2:0 (1:0) Tempo osigurao sva tri boda.

BSK iz Bavaništa takođe je igrao na gostujućem terenu protiv ekipe Mladost iz Vojlovice. Rezultatska i igračka kriza osetila se kod svih timova naše opštine pa tako i u BSK-u koji je izgubio rezultatom 2:1 u Vojlovici.

U narednom sedmom kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ svi timovi kovinske opštine igraju na domaćem terenu. BSK dočekuje ekipu Voja Gačić, Omladinac će ugostiti ekipu Borac iz Sakula, Partizan igra na svom terenu protiv Tempa iz Sefkerina a Proleter će dočekati Stari Tamiš. Utakmice se igraju u nedelju, 08. oktobra sa početkom u 15:30 časova.