Partizanu i Proleteru po tri boda, Radnički, Omladinac i BSK bez bodova

U 9. kolu Vojvođanske lige „Istok“, Radnički je poražen u Omoljici od prvoplasirane ekipe Mladost rezultatom 3:1 (1:1). Sve je počelo onako kako je zamislio novi trener Radničkog Miloš Đorđević, igrom na kontranapad i već u 3. minutu Jakovljević posle pasa Divnića izlazi sam ispred golmana, igrač Mladosti ga sustiže i ruši u šesnaestercu. Najstrožu kaznu u gol je pretvorio Nenad Lazinica. Radost je trajala svega 4 minuta, slobodan udarac za domaćine sa leve strane, takozvani skraćeni korner, nesporazum Divnića i Lazanice iskoristio je Stošić i doneo izjednačenje domaćinu. U 30. minutu igre nova kontra Radničkog, jakovljević na 35 metara od gola izlazi sam pred golmana, ali ga štoper domaćih hvata za dres i ruši i tako sprečava siguran gol. Sudija pokazuje direktni crveni karton pa domaćini u nastavku meča igraju sa desetoricom. Posle prvih 45 minuta rezultat je izjednačen 1:1. U nastavku gosti kreću na sve ili ništa, i onda po ko zna koji put ove sezone, jedna greška naših igrača biva pretvorena u pogodak. Nesrećan gol posle samo 5 minuta igre u drugom poluvremenu totalno je preokrenuo tok utakmice. Domaći su se povukli i čekali priliku iz kontre. Radnički preko Đorđevića dolazi do stopostotne šanse a udarac glavom zaustavlja najpre prečka a onda i golman domaćih. Iako su svi videli da je lopta prešla gol liniju, drugi pomoćni sudija je ocenio da je golman sa linije izvadio loptu. A onda u 80. minutu još jedna kontra domaćih fudbalera gde Vukajlović postiže pogodat za konačnih 3:1.

Radnički je nastupao u sastavu: Rnić (kapiten), Milutinov, Pejić, Malešević, Divnić, Đorđević, Lazanica, Omega, Vujasinović, Milutinov M., Jakovljević. Igrali su još : Sekulić, Kitić, Mađarov i Dobrosavljević.

U sledećem kolu Radnički dočekuje ekipu Polet iz Idvora, biće to derbi začelja tabele jer ekipa iz Idvora ima 3 boda više i nalazi se na 12. mestu, pa će ovi bodovi Radničkom biti neophodni u borbi za opstanak u ligi. Utakmica se igra u subotu, 14. oktobra u 15:00 časova.

Kadeti Radničkog izgubili su u Hajdučici 4:0. U 6. kolu kadeti dočekuju takođe ekipu Polet iz Idvora, u subotu, 14. oktobra u 11:30 časova.

Odigrano je i 7. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“. BSK Bavanište izgubio je kod kuće od ekipe Voja Gačić iz Pančeva rezultatom 2:4 (0:0). Takođe na domaćem terenu izgubio je i Omladinac iz Deliblata od ekipe Borac iz Sakula rezultatom 1:2 (0:1). Partizan iz Gaja ugostio je ekipu Tempo iz Sefkerina i savladao je rezultatom 2:1 (1:1), dok je istim rezultatom 2:1 Proleter iz Mramorka na domaćem terenu savladao ekipu Stari Tamiš.

U narednom kolu BSK dočekuje Jugoslaviju, dok Proleter ide na gostovanje ekipi Tempo, Omladinac gostuje ekipi Mladost a Partizan ide na gostovanje ekipi Borac. Sve utakmice igraju se u nedelju, 15. oktobra od 15:00 časova.