Po tri boda BSK i Omladinac, Proleter i Partizan bez bodova

Proteklog vikenda odigrano je treće kolo Druge južnobanatske lige “Zapad”.

Na stadionu u Bavaništu BSK dočekao je ekipu Stari Tamiš. Na samom početku utakmice, u prvom minutu, Kristijan Ilić postiže pogodak za domaći tim, međutim prednost BSK-a nije dugo trajala jer je već u šestom minutu Milan Milin postigao gol za gostujuću ekipu i izjednačio rezultat. Do kraja prvog poluvremena bila je prava rezultatska klackalica, domaći fudbaleri ponovo su poveli u 14. minutu golom Čedomira Grujičića, u 42. minutu gosti izjednačuju golom Milana Milina, a u poslednjem minutu prvog poluvremena sa bele tačke gol postiže Slobodan Abramović i na zasluženi odmor gosti odlaze sa golom prednosti 2:3. U drugom poluvremenu, rezultat je mirovao sve do 63. minuta kada Ilija Jovanović izjednačuje rezultat. Iako na terenu BSK ima igrača manje, do kraja utakmice uz požrtvovanu igru uspevaju da postignu još tri gola, Miloš Antić zatresao je protivničku mrežu u 64. i 71. minutu, dok je u 88. minutu Željko Stošić postigao pogodak za konačan rezultat 6:3.

Fudbaleri Proletera iz Mramorka bili su na gostovanju ekipi Jugoslavija iz Jabuke. Prvo poluvreme završeno je bez golova 0:0. Tako je ostalo sve do 75. minuta kada prvi pogodak na utakmici, za Proleter, postiže Dejan Lazarević. U poslednjim minutama meča, Proleter nije uspeo da sačuva prednost, u 89. minutu domaćin izjednačuje golom Pavela Čižika, a u nadoknadi vremena u 93. minutu Marko Dakić postiže pogodak za konačan rezultat 2:1.

Omladinac iz Deliblata na svom terenu dočekao je ekipu Partizan iz Gaja. Posle prvih 45. minuta igre, uz dobru odbranu i jedne i druge ekipe, mreže su mirovale, pa se na odmor otišlo bez golova 0:0. Golove za domaćina postižu Sava Dukić u 52. minutu i Aleksandar Pomar u 59. minutu za konačnih 2:0.

BSK iz Bavaništa i Partizan iz Gaja imaju po četiri boda i nalaze se na četvrtom i petom mestu na tabeli, sledi ih na šestom mestu i sa bodom manje Omladinac iz Deliblata, dok je na samom začelju tabele Proleter iz Mramorka sa jednim bodom.

U narednom kolu Druge južnobanatske lige “Zapad”, koje će se odigrati u nedelju, 17. septembra, Partizan gostuje ekipi Voja Gačić u Pančevu, BSK gostuje ekipi Tempo iz Sefkerina, dok će Proleter ugostiti ekipu Omladinca. Sve utakmice počinju u 16:00 časova.