Sa zelenog terena: Mramorak i Radnički uzeli bodove, ostali bez bodova

Završeno je 4. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“. Osim Proletera iz Mramorka, koji je na domaćem terenu uspeo da osvoji tri boda, ostali klubovi naše opštine ostali su bez bodova na gostovanjima.

Partizan iz Gaja proteklog vikenda bio je na gostovanju ekipi Voja Gačić u Pančevu. Domaći fudbaleri pogotkom Slavoljuba Dukovskog u 23. minutu, i golovima Vlada Ćalića u 34. i 39. minutu na petnaestominutnu pauzu odlaze sa rezultatom 3:0. U drugom poluvremenu Partizan golom Jovana Grujića sa bele tačke u 58. minutu smanjuje prednost. Međutim do kraja utakmice domaći igrači pružili su bolju igru i u napadu i u odbrani, a u strelce upisalo se još četiri fudbalera domaće ekipe i to Raša Gračanin u 69. i 74. zatim Milan Drljača u 80-om, Nenad Okuka u 82. i Gusti Ivanov u 87. minutu za konačnih 8:1.

Proleter iz Mramorka ugostio je komšije, Omladinac iz Deliblata. U prvom poluvremenu obe ekipe pokazale su dobru igru, i uz nekoliko šansi sa obe strane, rezultat je mirovao. Kada se pomislilo da će se na poluvreme otići bez golova, pred sam kraj, u 42. minutu gol za Proleter postiže Stefan Stojanović a samo dva minuta kasnije pogodak postiže i Dejan Lazarević, tako da Proleter odlazi na odmor sa rezultatom 2:0. U drugom poluvremenu, posle požrtvovane igre fudbalera Omladinca i više šansi, nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina. Proleter je dobrom odbranom uspeo da sačuva rezultat koji je imao na poluvremenu i tako uspeo da osvoji tri boda.

BSK Bavanište gostovalo je ekipi Tempo iz Sefkerina. Obe ekipe pokazale su izuzetnu igru uz dosta šansi sa obe strane. Domaći fudbaleri bolje su se snašli u kaznenom prostoru BSK-a, i posle dosta sumnjive situacije da li je bio ofsajd ili ne, golom Zvonka Jakovljevića u 43. minutu dolaze do prednosti i na pauzu odlaze pri rezultatu 1:0. U drugom poluvremenu dugo je rezultat mirovao, sve do 77. minuta kada posle izvedenog kornera, Antić glavom smešta loptu u mrežu i izjednačuje rezultat. Minuti su delili BSK da sa gostovanja donese bod, međutim u 86. minutu dosuđen je slobodan udarac, i sa tirdesetak metara, Mirko Plavšić preciznim udarcem donosi domaćoj ekipi tri boda i konačnih 2:1.

Prva pobeda Radničkog u novoj sezoni

U 6. kolu Vojvođanske lige „Istok“ Radnički Kovin ugostio je ekipu Budućnost iz Srpske Crnje. U prvom poluvremenu meča obe ekipe su pokazale dobru igru i u napadu i u odbrani, sa dosta šansi na obe strane. Na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom, 1:1. Bolju igru u drugom delu meča pokazao je domaći Radnički, sa nekom šansom više i sa boljom odbranom, domaći fudbaleri uspeli su da pobede ekipu Budućnost i tako osvoje prva tri boda ove sezone. Rezultat na kraju utakmice bio je 3:2, strelci za domaćina bili su Vujasinović, Tajdić i Divnić, dok su za goste golove dali Radojičić i Stojičić.
Radnički Kovin se posle 6. kola Vojvođanske lige „Istok“ nalazi na 12 mestu sa 7 bodova. Radnički će u narednom kolu biti gost ekipi ŽAK iz Kikinde, utakmica se igra u nedelju, 24. septembra sa početkom u 15:30 časova.

Na tabeli Druge južnobanatske lige „Zapad“ BSK je peti sa četiri boda, slede ga Proleter i Partizan sa istim brojem bodova dok se na osmom mestu nalazi ekipa Omladinca sa osvojena tri boda.

U narednom 5. kolu lige sastaće se BSK Bavanište i Borac iz Sakula, Omladinac iz Deliblata će ugostiti Stari Tamiš a Partizan iz Gaja ugostiće Proleter iz Mramorka. Utakmice će se odigrati u nedelju, 24. septembra sa početkom u 16:00 časova.