Radnički uspešan ovog vikenda, pobede i košarkaša i fudbalera Radničkog

U 12. kolu Vojvođanske lige „Istok“ fudbaleri Radničkog iz Kovin savladali su ekipu Rusanda iz Melenaca rezultatom 2:1 (1:0). Posle prošlonedeljne izvanredne predstave koju su pružili naši igrači u Perlezu i nesrećno primljenog gola u 89. minutu, napokon je došlo sve na svoje mesto. U skoro indentičnom sastavu (uz jednu izmenu umesto Kitića igrao je Ćirić) naši momci su krenuli na sve ili ništa. Gosti iz Melenaca poklekli su već u 4. minutu, posle izvanrednog pasa Tajdića sa svoje polovine ka Jakovljeviću koji u situaciji 1 na 1 matira golmana gostujuće ekipe, levom nogom u kontra ugao. U 13. minutu usledila je povreda kapitena Tajdića, zbog koje će verovatno propustiti nastavak polusezone. Umesto njega u igru ulazi Lazinica, ispostaviće se pravi potez trenera Miloša Đorđevića. Posle četiri minuta u drugom poluvremenu korner za domaće, loptu namešta upravo Lazinica, centrira i u gužvi na 5 metara najbolje se snalazi Ratković koji postiže svoj prvi gol u seniorskoj karijeri. Kada se činilo da je to kraj nade za goste, dolazi do opuštanja naših fudbalera a gosti to koriste da smanje rezultat na 2:1 u 84. minutu. I onda taj famozni 90. minut koji je koštao Radnički već desetak bodova, duga bezazlena lopta, Sekulić na 20 metara od svog gola u želji da izbije loptu što dalje, promašuje i lopta dolazi do protivničkog igrača koji se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom Rnićem. Svima na stadionu je zastao dah, jedino je golman Rnić bio pribran i ovoga puta izlazi kao pobednik iz ove situacije i donosi domaćoj ekipi tri boda zlata vredna.

Mašina se upalila u Perlezu, nastavila je da melje, au subotu gostujemo BAK-u u Beloj Crkvi gde ne planiramo da stanemo. Idemo u nove pobede za stari sjaj! – izjavio je trener Miloš Đorđević

Radnički je igrao u sastavu: Luka Rnić, Nikola Milutinov, Nemanja Ćirić, Mirko Divnić, Nikola Đorđević, Sergej Mađarov, Marko Sekulić, Nikola Jakovljević, Aleksandar Vujasinović, Andrija Ratković i Bojan Tajdić(k). Igrali su još Aleksa Dobrosavljević, Filip Pejić, Jovan Malešević, Nebojša Biculjević, Nenad Lazinica i Marjan Azuc. Luka Rnić proglašen je za igrača utakmice a ovo je prva pobeda Miloša Đorđevića u trenerskoj karijeri.

U sledećem kolu Radnički gostuje ekipi BAK iz Bele Crkve. Utakmica se igra u subotu, 04. novembra sa početkom u 13:00 časova.

Košarka

Važnu pobedu ostvarili su košarkaši Radničkog protiv ekipe I Came to Play iz Novog Sada rezultatom 86:69 po četvrtinama 24:15, 21:20, 17:24, 24:10.

Ovo je bila izuzetno važna i teško izvojevana pobeda. Samo moji igrači znaju koliko su napora i snage uložili u ovu utakmicu. Gostujuća ekipa po stilu igre nama ne odgovara, igraju izuzetno agresivno, brzo, sa puno kontranapada, morali smo tokom utakmice da se prilagođavamo na sve to. Ipak smo uspeli da na kraju dođemo do naše unutrašnje igre i zabeležimo važnu i zasluženu pobedu. Hvala publici, na iskrenoj i velikoj podršci. I još jednom hvala mojim igračima, koji su pokazali jedinstvo i ostvarili ovaj uspeh, izjavio je trener Bojan Đurašinov.