Sport: Radnički bez golova na gostovanju, popularni Dobrovoljci poraženi u Srbobranu, rukometaši Radničkog ubedljivo pobedili

Nerešen ishod 0:0 u 13. kolu Vojvođanske lige „Istok“, između FK Radnički Kovin i FK BAK iz Bele Crkve. I u prvom i u drugom poluvremenu timovi su bili izjednačeni i u napadu i u odbrani, što govori i rezultat. Bilo je i nekoliko šansi koje su ostale nerealizoivane sa obe strane. Radnički je sa ovog gostovanja doneo bod i sada se nalazi na 14. mestu na tabeli sa 11 bodova. U sledećem kolu Radnički dočekuje ekipu Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva, utakmica će se odigrati u subotu, 11. novembra od 13:00 časova.

Završeno je i 11. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“. Zanimljivu i krajnje neizsvesnu utakmicu odigrali su fudbaleri Partizana iz Gaja, na gostovanju, protiv ekipe Jugoslavija iz Jabuke. Iako je celo prvo poluvreme proteklo bez golova i činilo se da će tako i ostati, Bojan Šuša u poslednjem minutu prvog poluvremena uspeva da savlada protivničkog golmana i Partizan na zasluženi odmor odlazi sa golom prednosti 0:1. U drugom poluvremenu videli smo dosta neizvesnosti i preokreta, najpre domaći igrač Miroslav Milošević u 65. minutu postiže izjednačujući pogodak a zatim u 78. minutu Đorđe Labović za domaćine posiže gol i preokreće rezultat u korist domaćih 2:1. Igrači Partizana u 89. minutu uspevaju da iznenade domaće fudbalere i pogotkom Jovana Grujića izjednačuju rezultat 2:2. Taman kada se mislilo da će ekipe podeliti bodove, u nadoknadi vremena u 95. minutu Pavel Čižik postiže gol za konačnih 3:2.

Ubedljivu pobedu na domaćem terenu ostvarili su igrači Omladinca iz Deliblata protiv ekipe Voja Gačić iz Pančeva. Posle svega 35 minuta igre domaći su bili u prednosti tri gola, golove su postigli Jovan Velić u 15. i 34. minutu i Aleksa Živanov u 29. minutu. U drugom poluvremenu viđena su još dva gola a oba su postigli igrači Omladinca, autogol Aleksandra Stojkovića u 70. minutu i gol Aleksandra Pomara u 87. minutu stavili su tačku na ovu utakmicu i konačan rezultat 4:1.

U opštinskom derbiju između BSK Bavanište i Proletera iz Mramorka uspešniji je bio Proleter. Mreže su mirovale sve do 78. minuta, kada Stefan Marković postiže, ispostaviće se, jedini gol na utakmici za krajnji rezultat 0:1 (0:0).

Omladinac, Partizan i Proleter zauzimaju od 5. do 7. mesta na tabeli dok se BSK nalazi na 9. mestu. U narednom kolu BSK ide na gostovanje ekipi Stari Tamiš, Proleter dočekuje Jugoslaviju dok će Partizan ugostiti Omladinac. Sve utakmice se igraju u nedelju, 12. novembra od 13:30 časova.

Rukomet

MRK Radnički Kovin ubedljivo je savladao ekipu Srem iz Sremske Mitrovice u 7. kolu Treće lige Vojvodine rezultatom 51:24 (28:10). Bila je ovo lepa prilika da se mlađi igrači nametnu, i može se reći da su je u potpunosti iskoristili. Najefikasniji među njima, ujedno i igrač utakmice, bio je Žarko Jović sa 8 postignutih pogodaka. U listu strelaca upisali su se skoro svi igrači Radničkog, Marjan Živković postigao je takođe 8 golova, po 7 pogotka imali su Aleksandar Stamenković i Filip Mitrović, Miljan Petrović postigao je 6 golova, po 3 gola dali su Nenad Vučić, Vladimir Daradić, David Petrović i Andrija Al Mamoori, Sava Marinković postigao je dva a Danilo Košanin jedan gol.

Radnički se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli sa 11 bodova i gol razlikom +59. U narednom kolu rukometaši Radničkog idu na gostovanje u Zrenjanin gde će odmeriti snage sa ekipom Naftagas iz Elemira. Utakmica je zakazana za nedelju 12. novembara u 17:00 časova.

Košarka

Dobrovoljci su na gostovanju u Srbobranu protiv ekipe Akademik otišli u vidno oslabljenom sastavu sa samo osam igrača. Radnički je izgubio rezultatom 103:65 po četvrtinama 26:9, 24:23, 29:15, 24:18. U narednom kolu sastaće se na domaćem terenu protiv ekipe Stara Pazova, utakmica se igra u sredu, 08. novembra od 19:15 časova.

U neuobičajenom terminu, sreda u 19:15 časova dočekujemo, sada već možemo reći, našeg tradicionalnog rivala ekipu Stare Pazove. Oni se na tabeli nalaze ispred nas i samim tim su i blagi favoriti, što potvrđuje i njihova poslednja pobeda nad izuzetnom ekipom Sremske Mitrovice. Međutim niko nam ne može zabraniti da se nadamo i očekujemo pobedu, koja bi nam bila ogroman korak ka našem cilju, a to je opstanak u ligi. Verujem da će moji igrači u svakom segmentu igre pružiti maksimum, čak više od toga, i da će to biti dovoljno za još jednu pobedu pred našim navijačima, koje od srca pozivam da ispune halu i pruže nam podršku, jer nam je to sad najpotrebnije – izjavio je trener Radničkog Bojan Đurašinov.