U jedanaestom kolu jedanaesta pobeda odbojkašica. Košarkaši pobedili u gostima, fudbaleri izgubili kod kuće

12.03.2024. – Superiornu, jedanaestu pobedu zaredom, ostvarile su odbojkašice Bavaništa u 11. kolu Prve vojvođanske lige „Jug“ protiv ekipe „Klek Srbijašume 2“ rezultatom 3:0 po setovima 25:4, 25:13, 25:8. Posle osvajanja prvog seta znalo se da su odbojkašice Bavaništa mnogo spremnije i bolje uigrana ekipa od protivnika, tako da se i krajnji ishod mogao nazreti. ŽOK Bavanište samo je na korak od osvajanja prvog mesta u ligi i prelaska u viši rang takmičenja. I dalje su prve na tabeli sa 33 bodova, a u narednom 12. kolu igraju kao gosti protiv Žitišta u subotu, 16. marta sa početkom u 16:00 časova.

Košarka

Neizvesno do samog kraja bilo je na meču KK Radnički i ekipe „Slaven“ iz Rume. „Dobrovoljci“ su doneli važnu pobedu sa ovog gostovanja. Od početka utakmice pa sve do četvrte četvrtine Radnički je „jurio“ zaostatak u jednom trenutku i od 10 poena. Sredinom poslednje četvrtine Radnički je uspeo da sustigne protivnika a na svega 4 sekunde do kraja i da ima prednost od tri poena. U poslednje 4 sekunde utakmice odvila se prava drama, prvo su domaćini uspeli da pogode trojku i da izjednače rezultat da bi u poslednjoj sekundi utakmice Jakov Papić poentirao za pobedu i konačnih 76:78 za Radnički po četvrtinama 24:16, 16:18, 19:23 i 17:21. Radnički se sa ovom pobedom popeo dve lestvice više na tabeli tako da je sada na 11. mestu sa osvojenih 30 bodova. U narednom 25. kolu Prve regionalne lige „Sever“ KK Radnički ugostiće ekipu Srem iz Sremske Mitrovice u subotu, 16. marta sa početkom u 19:00 časova.

Fudbal

Fudbaleri Radničkog poraženi su na domaćem terenu od ekipe „Begej“ iz Žitišta rezultatom 0:2 (0:0). „Radnički“ se posle ovog poraza nalazi na poslednjem mestu sa osvojenih 12 bodova. U sledećem 18. kolu Vojvođanske lige „Istok“ Radnički gostuje ekipi „Borac“ u Starčevu u nedelju, 17. marta sa početkom u 15:00 časova.