Fudbal: FK Radnički propustio priliku za pobedu; OFK Kolonija superiorna u nastavku takmičenja

17. 04. 2024. – U 23. kolu Vojvođanske lige „Istok“ FK Radnički izgubio je u gostima protiv ekipe „Kozara“ iz Banatskog Novog Sela rezultatom 4:3 (2:3). U prvom poluvremenu Radnički je pružio svoj maksimum, posle pogodaka domaćina u 9. i 21. minutu i pri rezultatu 2:0, fudbaleri Radničkog konsoliduju svoje redove i daju sve od sebe da sustignu rezultat. Tako je u 26. minutu prvi gol za Radnički postigao kapiten Dušan Deliblaćanin, a nedugo zatim u 35. minutu gol postiže Petar Milanković za izjednačenje. Posle samo nekoliko minuta tačnije u 38. minutu gol postiže i Aleksandar Vujasinović za preokret 2:3. Radnički je prednost sačuvao do 73. minuta kada domaći fudbaleri postižu izjednačujući pogodak 3:3, međutim u 81. minutu domaćini postižu još jedan pogodak za konačnih 4:3. Radnički je i dalje u zoni ispadanja odnosno nalazi se na predposlednjem mestu na tabeli sa osvojenih 18 bodova. U narednom kolu Radničkom predstoji jak protivnik, ugostiće drugoplasiranu ekipu Mladost iz Omoljice. Utakmica se igra u subotu, 20. aprila od 16:30 časova.

OFK Kolonija je u 14. kolu Opštinske lige odigrala maestralan meč u gostima protiv ekipe Vojvodina iz Crepaje. Pred ponovo prepunim tribinama i velikim brojem navijača Kolonije, kojima se uprava ovom prilikom zahvaljuje na ogromnoj podršci, sve je krenulo idealno i već u 4. minutu igre Birtašević postiže pogodak za 0:1. Samo nekoliko minuta kasnije sudija pokazuje na belu tačku odakle je precizan bio igrač domaće ekipe, za izjednačenje 1:1. U nastavku prvog poluvremena domaćini postižu gol iz kontranapada i za minimalnu prednost 2:1. Međutim u poslednjim minutima prvog dela igre tačnije u 44. minutu izjednačujući gol postiže Birtašević i na zasluženi odmor se odlazi pri rezultatu 2:2. U nastavku utakmice Kolonija je pokazala zavidnu igru, ali ponovo je dosuđen penal za domaćina koji ovu priliku koriste za minimalnu prednost od 3:2. Od ovog trenutka Kolonija je konsolidovala redove i ubacila u petu brzinu pa su se tako i golovi nizali, a pogotke za Koloniju postigli su Mateja Čičić, Dejan Rašeta i Jovan Bižić za konačnih 3:5. U sastavu Kolonije nastupali su: Aranđelović, Čolić, Čičić, Pajčin, Šaranović, Mitković, Bižić, Radenković, Dobrosavljević, Bundra i Birtašević još su igrali Rašeta, Nedeljković i Ahmetović.

Takođe u 14. kolu Opštinske lige Jedinstvo iz Dubovca izgubilo je na domaćem terenu od ekipe Slavija iz Kovačice rezultatom 3:5, dok je Borac iz Pločice pobedio ekipu Pobeda iz Samoša rezultatom 4:3.

U narednom kolu Opštinske lige Kolonija će biti slobodna dok će Jedinstvo gostovati ekipi Omladinac 1927 iz Opova u subotu, 20. aprila, a Borac će gostovati ekipi Slavia iz Kovačice u nedelju, 21. aprila. Obe utakmice počinju u 16:30 časova.

U 19. kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ ostvareni su sledeći rezultati: Tempo (Sefkerin) – BSK Bavanište 1:0, Jugoslavija (Jabuka) – Proleter (Mramorak) 1:1, Omladinac (Deliblato) – Partizan (Gaj) 3:2.