OFK Kolonija i dalje neporažena u prolećnom delu prvenstva; Radnički doživeo debakl na svom terenu; goleada u Bavaništu

06. 05. 2024 – U 17. kolu Opštinske lige OFK Kolonija sa prazničnog gostovanja donela je kući jedan bod. Fudbaleri Kolonije gostovali su u Crepaji trećeplasiranoj ekipi „Vojvodina“ i odigrali meč sa nerešenim ishodom 2:2 (1:1). Kako nas je obavestio predsednik OFK Kolonija Dragan Birtašević prvo poluvreme odigrano je loše od strane obe ekipe. Po jedna šansa na obe strane i iz tih šansi postignuti su golovi, prvo domaćin u 21. minutu utakmice lepim golom makazicama postižu gol za prednost od 1:0, da bi već u narednom napadu Jovan Bižić demolirao odbranu domaćina predriblavši četvoricu igrača i smestio loptu u protivničku mrežu za 1:1. Pri ovom rezultatu otišlo se na zasluženi odmor. U drugom delu meča naši momci su zbili redove i već u 54. minutu posle dobro izvedenog slobodnog udarca Birtaševića, loptu od odbitke u gol protivnika smešta Dejan Rašeta za minimalnu prednost od 1:2. Nažalost to je sve što je viđeno od naše ekipe u drugom delu meča. Domaćini su vršili jak pritisak i u 84. minutu uspevaju da posle nesrećno odbijene lopte postignu gol za konačnih 2:2. Do kraja utakmice imali smo šansu za pobedu kada je Jovan Bižić izašao jedan na jedan sa golmanom, ali je pomoćni sudija dosudio nepostojeći ofsajd, ističe predsednik kluba Dragan Birtašević. Na kraju obraćanja predsednik se zahvalio navijačima Kolonije na ogromnoj podršci koju su i na ovoj utakmici pružili klubu.

Kolonija je i dalje prva na tabeli sa 34 boda, slede ih Slavia iz Kovačice sa 31 bodom i Vojvodina iz Crepaje sa 27 bodova. U narednom 18. kolu Kolonija će ugostiti ekipu Omladinac 1927 iz Opova u nedelju, 12. maja sa početkom od 17:00 časova.

FK Radnički Kovin pred ispadanjem

FK Radnički Kovin je u 26. kolu Vojvođanske lige „Istok“ na svom terenu poražen od ekipe Vojvodina 1928 iz Perleza rezultatom 0:6 (0:2). Od samog starta utakmice gosti su bili organizovaniji i u odbrani i u napadu. Golom Zorana Ješića u 26. minutu gosti su poveli 1:0, a već u 36. minutu golom Filipa Miklića prednost su uvećali i na poluvreme se otišlo pri rezultatu 0:2. Mislilo se da će predah našim momcima dobro doći i da će trener imati šta da kaže svojim igračima. Međutim umesto da konsoliduju svoje redove u drugo poluvreme se ušlo opušteno što su gosti iskoristili i u drugom poluvremenu postigli još 4 gola. U 58. i 64. minutu golove postiže Nikola Milanović, zatim u 68. minutu Marko Malbaški postiže pogodak da bi konačan rezultat 0:6 postavio Jovan Kozić u 90 minutu. Ovo je još jedna opomena i igračima i upravi i treneru da nešto u klubu ne funkcioniše kako treba. Još samo četiri kola ostalo je do kraja prvenstva a Radnički je na pretposlednjem mestu sa 18 bodova i sa pretnjom da ispadne u niži rang takmičenja.

U narednom 27. kolu Radnički gostuje ekipi Rusanda iz Melenaca u subotu, 11. maja sa početkom u 17:00 časova.

Rezultati ostalih timova iz naše opštine

U 22. kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ odigrana su dva opštinska derbija i to BSK Bavanište – Omladinac Deliblato i Proleter Mramorak – Partizan Gaj. Na stadionu u Bavaništu prava goleada i pobeda domaćina od čak 7:0 (3:0). U drugom opštinskom derbiju uspešnija je bila ekipa Proletera iz Mramorka i sa minimalnom razlikom 2:1 (0:0) pobedila je svog rivala.

U narednom kolu sastaće se Omladinac Deliblato – Borac sakule, Partizan Gaj – BSK Bavanište, Stari Tamiš – Proleter Mramorak. Sve utakmice se igraju u nedelju, 12. maja sa početkom u 17:00 časova.