Počela druga južnobanatska liga „Zapad“: Partizanu tri boda, BSK, Proleter i Omladinac bez bodova

Juče je na stadionu u Bavaništu BSK ugostio ekipu „Partizan“ iz Gaja u prvom meču nove sezone druge južnobanatske lige „Zapad“. Domaći BSK poražen je od Partizana rezultatom 1:2(0:1). U prvom poluvremenu jedini je zatresao mrežu za goste Marko Jovanović u 34. minutu. U drugih 45 minuta oba tima su postigla po gol i to za goste Jovan Grujić u 65. minutu i za domaći BSK David Trajković u 88. minutu. Gajčani sa ovog gostovanja nose sva tri boda kući.

Fudbaleri Proletera iz Mramorka gostovali su ekipi Mladost iz Vojilovice. Prvo poluvreme proteklo je bez golova. Na samom početku drugog poluvremena u 46. minutu gol za domaćine postiže Nikola Stanojević. Posle desetak minuta igre, sudija je dosudio penal za Proleter i u 57. minutu sa bele tačke pogodak postiže Milan Ilić i izjednačuje rezultat. Golom u 62. minutu, pobedu za Mladost i za konačan rezultat 2:1 donosi Dejan Čivuk.

Omladinac iz Deliblata u prvom kolu bio je gost ekipi Jugoslavija iz Jabuke. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 2:1, golove su dali Marko Dakić i Filip Angelovski za tim iz Jabuke, dok je za Omladinac gol postigao Đura Mikić. U drugom poluvremenu prvi do gola stižu deliblaćani, sa bele tačke precizan je bio Jovan Velić. Međutim, domaći fudbaleri uspeli su da postignu još dva gola do kraja utakmice, Marko Dakić u 72. minutu i Saša Stojanovski u 85. minutu i tako postavili konačan rezultat 4:2.

U narednom kolu druge južnobanatske lige „Zapad“ Partizan iz Gaja dočekuje Jugoslaviju iz Jabuke, Omladinac iz Deliblata gostuje ekipi Voja Gačić iz Pančeva dok će Proleter iz Mramorka ugostiti BSK iz Bavaništa. Sve utakmice će se odigrati u nedelju 3. septembra sa početkom u 16:30 časova.