Radnički poražen na gostovanju; Kolonija sigurno korača u viši rang

14. 05. 2024. – U 27. kolu Vojvođanske lige „Istok“ Radnički Kovin poražen je na gostovanju u Melencima od ekipe Rusanda rezultatom 3:0 (1:0). Radnički se posle ovog poraza nalazi na predposlednjem mestu sa 18 bodova samo dva boda više od poslednjeg na tabeli. U narednom kolu Radnički će dočekati na svom terenu ekipu BAK iz Bele Crkve. Utakmica će se odigrati u subotu, 18. maja u 17:00 časova.

U utakmici 18. kola Opštinske lige, pred punim tribinama popularnog Ellanda, OFK Kolonija savladala je na svom terenu ekipu Omladinac 1927 iz Opova rezultatom 4:1 (3:1). Posle ne tako dobrog početka utakmice i posle greške na sredini terena, usledila je kazna gostujuće ekipe već u 6. minutu za rezultat od 0:1. Nije se dugo čekalo na pogodak za izjednačenje i već u 17. minutu Jovan Bižić iz slobodnog udarca postiže prelep gol. Na 2:1 rezultat je povisio Rašeta samo tri minuta kasnije, tačnije u 20. minutu, a krunu na dobru igru domaćih fudbalera u prvom poluvremenu stavlja Birtašević u 46. minutu za 3:1. Pri ovom rezultatu se otišlo na zasluženi odmor. Drugo poluvreme je, kako kaže predsednik OFK Kolonija Dragan Birtašević, odrađivanje i čuvanje već postignutog rezultata. I na kraju u 76. minutu svojim drugim golom na utakmici Rašeta postavlja konačan rezultat ove utakmice 4:1. Kolonija je nastupila u sledećem sastavu: Aranđelović, Čolić, Čičić, Radenković, Šaranović, Nedeljković, Bižić, Đ. Radenković, Ranković, Rašeta i Birtašević. Igrali su još Bundra, Pajčin, Stanković i Laković.

Pored Kolonije u 18. kolu Opštinske lige ekipa Jedinstvo iz Dubovca izgubila je na gostujućem terenu od ekipe Borac iz Pločice rezultatom 4:0.

Na tabeli i dalje je OFK Kolonija prva sa osvojenih 37 bodova dok su Jedinstvo Dubovac i Borac Pločica na 5. odnosno 6. mestu.

U narednom 19. kolu OFK Kolonija ide na gostovanje ekipi Jedinstvo iz Dubovca, a Borac iz Pločice ide na gostovanje ekipi Pobeda iz Samoša. Utakmice će se odigrati u nedelju, 19. maja sa početkom u 17:00 časova.

U 23. kolu Druge južnobanatske lige „Zapad“ klubovi iz naše opštine zabeležili su sledeće rezultate: Omladinac Deliblato – Borac Sakule 2:3; Partizan Gaj – BSK Bavanište 1:5; Stari Tamiš – Proleter Mramorak 3:4. U narednom kolu sastaće se OFK Mladost Vojlovica – Proleter Mramorak, BSK Bavanište – Stari Tamiš, Borac Sakule – Partizan Gaj, Tempo Sefkerin – Omladinac Deliblato. Sve utakmice se igraju u nedelju, 19. maja sa početkom u 17:00 časova.