Rukomet: Ubedljiva pobeda u 15. kolu

Foto MRK Radnički

21.04.2024. – U derbiju 15. kola Treće vojvođanske lige grupe B MRK Radnički savladao je ekipu Umčara rezultatom 47:29 (24:15). Rastrčani i motivisani crno-beli uspeli su već u prvom poluvremenu da slome iskusnu gostujuću ekipu, a u nastavku je prednost samo rasla. Svi igrači su dobili šansu, Vanja Mirković bio je najefikasniji sa 9 pogodaka, a u listu strelaca upisali su se i Marjan Živković i David Matković sa po 8 postignutih golova zatim slede Miljan Petrović, Filip Mitrović i Svetislav Stefanović sa po 5, po dva gola dali su Andrija Al Mamoori, Žarko Jović i Sava Marinković dok je Filip Stamenković postigao jedan pogodak. Za igrača utakmice proglašen je golman Danilo Košanin.

Radnički se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli sa osvojena 23 boda, samo bod manje od prvoplasirane istoimene ekipe iz Novog Sada. U narednom kolu Radnički će gostovati ekipi Srem iz Sremske Mitrovice.