FK Radnički ponovo izgubio na svom terenu; OFK Kolonija osigurala ulazak u viši rang

21. 05. 2024. – Na samo dva kola do kraja prvenstva FK Radnički Kovin poražen je na svom terenu od ekipe BAK iz Bele Crkve rezultatom 3:5 (1:3). Već u prvom poluvremenu videlo se da su gosti bolji i spremniji. U samo deset minuta domaći fudbaleri primili su čak tri gola tačnije u 8, 13, i 18. minutu. U 25. minutu autogolom gostujućeg igrača Radnički smanjuje prednost i na odmor se odlazi pri rezultatu 1:3. U drugo poluvreme Radnički je ušao sigurnije i u 61. minutu postiže gol za 2:3. Međutim gosti su se razigrali, a trener Radničkog nije imao šta da savetuje svoje igrače, tako da su gosti u pet minuta postigli još dva gola za rezultat 2:5. Radnički je samo uspeo da u nadoknadi vremena postigne utešni gol za konačan rezultat 3:5.

U narednom kolu Radnički ide na gostovanje ekipi Jedinstvo BK iz Banatskog Karađorđeva, utakmica se igra u subotu, 25. maja sa početkom u 17:00 časova. Radnički se nalazi na pretposlednjem mestu i po svemu sudeći na tom mestu će i završiti sezonu.

I dok je Radnički na samom dnu tabele, drugi klub iz Kovina, OFK Kolonija sada je već izvesno od naredne sezone u višem rangu takmičenja. Pobedom na gostovanju u Dubovcu nad ekipom Jedinstvo rezultatom 2:6 (1:3), gotovo sigurno su obezbedili prvo mesto.

Od samog početka meča Kolonija je vršila pritisak na odbranu domaćina i već u 18. minutu igre Jovan Bižić postiže pogodak za prednost od 0:1. Samo dva minuta kasnije, u 20. minutu, Rašeta golom povećava prednost. Posle opuštenije igre Kolonije stiže i kazna u 34. minutu i domaći fudbaleri smanjuju prednost, ali već u sledećem napadu iskusni Jovan Bižić i najbolji golgeter lige postiže pogodak i povećava prednost svog tima na 1:3, što će biti i rezultat prvog poluvremena. U nastavku meča prvi do gola stižu domaćini i prelepim golom glavom smanjuju prednost na 2:3. Posle primljenog gola fudbaleri Kolonije konsoliduju svoje redove i kreću da se ređaju šanse, u 69. minuti posle odlične asistencije najstarijeg igrača na terenu Nenada Lakovića, Bundra pogađa za 2:4, da bi nakon pet minuta, ponovo na asistenciju iskusnog Nenada Lakovića, najbolji golgeter Jovan Bižić postigao pogodak za 2:5. Mladi Luka Ristić je u 89. minuti overio pobedu Kolonije i postavio konačan rezultat 2:6.

U narednom 20. kolu Kolonija će ugostiti ekipu Pobeda iz Samoša, utakmica se igra u nedelju 26. maja sa početkom u 17:30 časova.

Ostali rezultati: BSK Bavanište – Stari Tamiš 2:1, OFK Mladost Vojlovica – Proleter Mramorak 2:1, Borac Sakule – Partizan Gaj 2:0, Tempo Sefkerin – Omladinac Deliblato 7:0.