Sportski vikend: Partizan osvojio tri boda, Radničkom, BSK-u i Proleteru po bod. Košarkaši Radničkog poraženi

FK Radnički Kovin odigrao je nerešeno 1:1 (0:0) protiv ekipe Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva u 14. kolu Vojvođanske lige „Istok“. Za radnički su nastupali: Rnić (k), Vujasinović, Malešević, Divnić, Đorđević, Lazinica, Mađarov, Omega, Jakovljević, Ćirić i Ratković.

Po izuzetno teškim vremenskim uslovima za igru, u prvih 25 minuta igre bolje su se snašli domaći fudbaleri, kada je viđeno nekoliko stopostotnih šansi. Lopta jednostavno nije htela u gol. Redom su šanse imali Đorđević, Vujasinović, Divnić i Jakovljević ali se rezultat na semaforu nije menjao. Nakon 25. minuta igre gosti dolaze do kontrole meča i privode kraju prvo poluvreme bez golova. Na samom startu drugog poluvremena domaći kreću u totalnu ofanzivu i posle 2 minuta igre ponovo stopostotna šansa, ovoga puta Jakovljević u ulozi asistenta pronalazi Lazinicu koji iz prve u punom trku pogađa direktno u ruke protivničkog golmana, koji je na ovoj utakmici maestralno branio. I kako to obično biva u fudbalu, na drugoj strani do lopte dolazi Malešević, mirno na ivici šesnaesterca prima loptu i u pokušaju da vrati golmanu Rniću, pravi grešku, daje kratku loptu do koje pre golmana dolazi centarfor gostiju i u situaciji 1 na 1 lako postiže gol za prednost gostiju 0:1. U 72. minutu sudija svira prekršaj za Radnički na 25 m od gola protivnika, a gostujući igrač dobija crveni karton. Maestralnim šutom iz slobodnog udarca Nikola Đorđević postiže pogodak za izjednačenje 1:1. Brojčano jači domaći stvaraju šanse pred golom gostiju ali nije bilo dovoljno sportske sreće da se zatrese mreža. Najpre Lazinica pogađa stativu, odbijena lopta stiže do Pejića koji pogađa spoljni deo mreže. Do kraja utakmice gosti su dva puta iz kontre ozbiljno pripretili Rniću, koji je bio na visini zadatka. U poslednjem minutu Đorđević pogađa prečku i ne uspeva da promeni rezultat.

FK Radnički

U narednom kolu Radnički ide u Rusko Selo gde će odigrati meč protiv Crvene Zvezde, utakmica se igra u nedelju, 19. novembra od 13:00 časova.

Završeno je 12. kolo Druge južnobanatske lige „Zapad“. BSK Bavanište odigrao je nerešeno 2:2 meč na gostovanju protiv ekipe Stari Tamiš. Proleter iz Mramorka je takođe nerešeno 0:0 završio meč na domaćem terenu protiv ekipe Jugoslavija iz Jabuke. U opštinskom derbiju Partizan iz Gaja savladao je Omladinac iz Deliblata rezultatom 2:1.

U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Voja Gačić iz Pančeva, Omladinac će ugostiti Proleter dok će BSK dočekati ekipu Borac iz Sakula. Sve utakmice se igraju u nedelju, 19. novembra od 13:00 časova.

Košarka

U 8. kolu Prve regionalne lige Sever KK Radnički Kovin poražen je na gostovanju u Vrbasu rezultatom 84:74 po četvrtinama 18:22, 17:21, 25:13, 24:18. Dobrovoljci se nalaze na 11. mestu na tabeli sa 11 bodova. U slećem kolu KK Radnički dočekuje ekipu Sloven iz Rume.